Grafikus

Grafikus illusztráció

Kreatív ágazat – képző- és iparművészet terület képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul.

A grafikus tervezőstúdiókban, reklámügynökségeknél, könyv- és lapkiadóknál vagy saját vállalkozásban végzi szakmai tevékenységét. Munkája során vezetőtervező mellett a grafikai tervezési folyamatban különböző szakmairányú tevékenységeket és kisebb önálló tervezési munkát végez. A grafikus olyan vizuális és rajzi kultúrával rendelkező kreatív szakember, aki a grafika különböző szakterületein önálló véleményalkotásra, esztétikai és szakmai feladatok igényes megoldására alkalmas.

Ajánlott minden fiatal számára, aki szereti a kreatív alkotómunkát, ugyanakkor aktívan részt szeretne venni napjaink környezetkultúrájának alakításában, alkotó emberként kíván együtt dolgozni az üzleti világ és a vállalkozói szféra szereplőivel. Ez a szakma a kreatív ipar sok más területével is kapcsolatban áll. Az internet, a mozgóképgyártás, a nyomdaipar és a média területei mind lehetőséget nyújtanak az ismeretek bővítésére. Tudása alapján alkalmas tanulmányai folytatására a különböző rokon szakterületeken, valamint lehetősége nyílik továbbtanulásra a művészeti egyetemeken.

KOMPETENCIAELVÁRÁS

Kreativitás, kézügyesség, önállóság, precizitás, jó kommunikációs készség, együttműködési készség, szervezési készség, csapatmunka.

A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ

• jellemzően önálló vállalkozási formában vagy társas vállalkozásokban vállal munkát;
  • fontos személyes tulajdonsága az együttműködési készség, a tervező és kivitelező munkától függően sokféle megrendelővel és a társ szakma képviselőivel dolgozik együtt;
  • tevékenységéből fakadóan aktív alakítója közvetlen és tágabb vizuális környezetének;
  • tervező munkájában össze tudja hangolni az esztétikai igényeket a megrendelő üzleti céljaival.

ISKOLASPECIFIKUS INFORMÁCIÓK A KÉPZÉSHEZ

A képzéseinket tantermi és online órák keretében oktatjuk a felnőttek igényeire hangolva.

Diákigazolvány igényelhető.

KISTARCSA

BEIRATKOZÁS IDŐPONTJA:

2024. január 08. - 2024. február 12. minden nap 15-18 óra között

Beiratkozás helyszíne:

Simándy József Általános Iskola épületében
2143 Kistarcsa, Ifjúság tér 3., II. em.

Tel.: 06-70-504-2779

e-mail: kistarcsa.mdiskola@gmail.com