Informatikai támogató munkatárs

Az Informatikai támogató munkatárs olyan szakember, aki kis- és közepes vállalatoknál, intézményeknél, szervezeteknél informatikai támogatói feladatokat lát el. Megfelelő szintű hálózati ismeretek birtokában a munkahely infokommunikációs hálózatát konfigurálja, működteti és hibaelhárítást végez. Feladatai közé tartozik a munkaállomások, hozzájuk kapcsolódó perifériák, továbbá az informatikai alkalmazások telepítése, összehangolt működésének és folyamatos frissítésének biztosítása. Magabiztosan kezeli és vezeti be a vállalatnál a népszerű felhőszolgáltatásokat, a virtualizációt és csoportmunkát támogató megoldásokat. Segíti munkatársait a távmunka szolgáltatások használatában, szűkebb közösség IT oktatását végzi, melynek célja a digitális kompetenciák fejlesztése. Szakmai támogatást nyújt az irodai szoftverek és adatbázisok hatékony használatához. A költséghatékonyságot szem előtt tartva nyílt forráskódú szoftverek bevezetését végzi. Tartalomkezelő rendszert (CMS) használva elkészíti és karbantartja a vállalat honlapját. Ajánlott azoknak, akik érdeklődnek az informatika iránt és szívesen dolgoznának napi szinten digitális környezetben.

Iskolai előképzettség

Érettségi végzettség

Szakmai előképzettség

Egészségügyi alkalmassági követelmény

Szakmai gyakorlat

ISKOLASPECIFIKUS INFORMÁCIÓK A KÉPZÉSHEZ

700 óra és 1,5 év a tanfolyam időtartama.

A képzések várható indulása 2024. szeptember

BEIRATKOZÁS IDŐPONTJA:

KISTARCSA

2024. június 24-augusztus 31. szerda
16:00-19:00 óra között

Beiratkozás helyszíne:
Simándy József Általános Iskola épületében
2143 Kistarcsa, Ifjúság tér 3., I. em.
Tel.:06-70-504-2779
mdiskola.kistarcsa@gmail.com

GYÖMRŐ

2024. 07.03 ig folyamatosan: hétfő, szerda és csütörtök, 07.03-08.31 között minden szerdán 14:00-19:00 óra között