Tehergépkocsi vezető - 35 841 02

Szakképesítés alapadatai

 • Szakképesítés: 35 841 02 Tehergépkocsi-vezető
 • Szakmacsoport: Közlekedés
 • Ágazati besorolás: Közlekedés
 • Megszerezhető képesítés: Szakképesítés-ráépülés
 • Szakképzési évfolyamok száma: 0,5 év, ingyenes
 • Iskolai előképzettség: Alapfokú iskolai végzettség megléte és 150/2012. (VII. 6.) Korm. rendelet 1. melléklet 2.2.5. pontjában meghatározott szakmacsoportokban megszerzett végzettség. (Bármely szakmacsoportban megszerzett végzettség megfelelő.)
 • Bemeneti kompetencia: Legalább „B” kategóriára érvényes vezetői engedély
 • Egészségügyi alkalmassági követelmények: szükségesek
 • Pályaalkalmassági követelmények: nem szükségesek
 • Összefüggő szakmai gyakorlat: 40 óra
 • Képzés munkarendje: Esti
 • Képzési forma: Felnőttoktatás

A szakma ismertetése

A mindenkori KRESZ-nek, valamint a biztonsági előírásoknak és utasításoknak megfelelően a gépjármű vezetése.

Tehergépkocsi rendeltetési helyre történő vezetése, a rakomány károsodásmentes szállítása. Rakodási feladat irányítása, a rakomány átadása. Rakomány rögzítése, jármű szükséges megjelölése. Adminisztrációs feladatok ellátása, útokmányok vezetése, díjszámfejtés, pénzkezelés és elszámolás. A tehergépkocsi vezetése közben előforduló veszélyhelyzetek felismerése, elhárítása. A szállítási feladat közben szükség szerint alapszintű idegen nyelvű kommunikáció. A gépjárművek műszaki állapotának ellenőrzése, a gépjármű működési zavarainak, hibáinak meghatározása, behatárolása, a kisebb hibák javítása, a gépjármű rendszeres ápolása, tankolása.

A képzés keretében a GKI (Gépjármű Képesítési Igazolvány) kártya is megszerezhető.

Egészségügyi alkalmassági vizsgálat díja 7200 Ft/fő, kódja: 102,

Felhívjuk jelentkezőink figyelmét, hogy beiratkozásra csak az esetben van lehetőség, ha a jelentkezés teljes körűen ki- és feltöltésre került, különös tekintettel a végzettséget igazoló bizonyítványra, illetve az érvényes ‘B’ kategóriás vezetői engedélyre!

A szakkepesites.hu tartalma