Informatikai rendszerüzemeltető - 54 481 06

Szakképesítés alapadatai

  • Szakképesítés: 54 213 05 Szoftverfejlesztő
  • Szakmacsoport: Informatika
  • Ágazati besorolás: Informatika
  • Szakképzési évfolyamok száma: 2 év
  • Iskolai előképzettség: érettségi végzettség
  • Egészségügyi alkalmassági követelmények: nem szükségesek
  • Pályaalkalmassági követelmények: nem szükségesek
  • Összefüggő szakmai gyakorlat: nincs
  • Képzés munkarendje: Esti
  • Képzési forma: OKJ szerinti felnőttoktatás

A szakma ismertetése

A szakképesítéssel rendelkező képes:

A szakkepesites.hu tartalmaszámítógépet kezelni, üzemeltetni; szoftvereket telepíteni, használni; irodai, multimédiás és kommunikációs alkalmazásokat telepíteni, karbantartani és használni; munkaszervezéssel kapcsolatos tevékenységet végezni; alkalmazást (szoftvert) tervezni és fejleszteni; erőforrást és időszükségletet meghatározni; alkalmazást (szoftvert) tesztelni és dokumentálni; feltérképezi az infokommunikációs környezetet; programintegrációs feladatot végezni; programozási feladatot ellátni (egyénileg és csoportban); adatbázisokat tervezni és kezelni; informatikai biztonsági eszközöket telepíteni és használni

szakkepesites.hu