Cukrász - 34 811 01

Szakképesítés alapadatai

  • Szakképesítés: 54 841 11 Logisztikai és szállítmányozási ügyintéző
  • Szakmacsoport: Kereskedelem-marketing, üzleti adminisztráció
  • Ágazati besorolás: Kereskedelem-marketing, üzleti adminisztráció
  • Szakképzési évfolyamok száma: 2 év, ingyenes
  • Iskolai előképzettség: érettségi végzettség
  • Egészségügyi alkalmassági követelmények: szükségesek
  • Pályaalkalmassági követelmények: nincs
  • Összefüggő szakmai gyakorlat: 160 óra
  • Képzés munkarendje: Esti
  • Képzési forma: OKJ szerinti felnőttoktatás

A szakma ismertetése

A logisztikai és szállítmányozási ügyintéző feladata a logisztikai tevékenységek tervezése, lebonyolítása, a logisztikai rendszerrel kapcsolatos vezetői munka támogatása, valamint a szállítmányozási tevékenységgel kapcsolatban kiválasztani az áru továbbításához legalkalmasabb fuvarozási módot, szükség szerint megtervezni az útvonalat.
Kapcsolatot tart a különböző közlekedési hatóságokkal, szervezetekkel.
Elkészíti a szállítmányozási szerződés tervezetét.
Kockázatot csökkent a kereskedelmi ügyletnek megfelelő szállítmánybiztosítási ajánlattal.
Gondoskodik a különböző fuvarozók információkkal való ellátásáról.
Részt vesz a különböző fuvareszköz-, illetve árukárok kivizsgálásában, intézi a kárügyeket.
Ellenőrzi és kiadja a különböző fuvarokmányokat.A szakkepesites.hu tartalma

A szakképesítéssel rendelkező képes:

A szakkepesites.hu tartalmarendelések, beszerzések, értékesítés (termék, szolgáltatás) lebonyolításában feladatokat ellátni tervezési feladatokat végezni az ellátási, készletezési, termelési folyamatokban kezelni a reklamációs eseteket elvégezni a raktár vezetésével kapcsolatos teendőket az árutovábbítással kapcsolatos feladatokat végezni nemzetközi szállítással, szállítmányozással kapcsolatos ügyintézői tevékenységet végezni kapcsolatot tartani a partnerekkel, ügyfelekkel döntés-előkészítéssel, információgyűjtéssel, elemzéssel segíteni a menedzsmentet munkájához tartozó informatikai és irodai eszközöket kezelni különféle dokumentumokat elkészíteni és kitölteni számítógép használatával használni az informatikai hálózatokat, rendszereket idegen nyelven kommunikálni szóban és írásban azonos ágazat megérteni és használni az idegen nyelvű szakmai kifejezéseket ellátni a szállítmányozással kapcsolatos egyéb feladatokat

A szakkepesites.hu tartalma