Ápoló - 55 723 01

Szakképesítés alapadatai

  • Szakképesítés: 54 726 04 Gyógymasszőr
  • Szakmacsoport: Egészségügy
  • Ágazati besorolás: Egészségügy
  • Szakképzési évfolyamok száma: 2 év
  • Iskolai előképzettség: érettségi végzettség
  • Egészségügyi alkalmassági követelmények: szükségesek
  • Pályaalkalmassági követelmények: nem szükségesek
  • Összefüggő szakmai gyakorlat: 140 óra
  • Képzés munkarendje: Esti
  • Képzési forma: OKJ szerinti felnőttoktatás

A szakma ismertetése

A gyógymasszőr egészségügyi intézményekben a szakorvos utasítására és felügyelete mellett, diagnózis alapján, gyógymasszázst, betegségspecifikus gyógymasszázst, nyirokmasszázst, passzív kimozgatást és reflexzóna masszázs. Csapatban dolgozva támogatja az orvos munkáját, együttműködik a gyógytornásszal, fizikoterápiás szakasszisztenssel a betegek (páciensek) gyógyulása, rehabilitációja és pihenése érdekében. Fürdőkben, wellness részlegeken fizikai közérzet javító, frissítő masszázst nyújt, hidro- és balneoterápiás kezeléseket végez.A szakkepesites.hu tartalma

szakkepesites.hu