Államháztartási mérlegképes könyvelő - 55 344 02

Szakképesítés alapadatai

 • Szakképesítés: 55 344 02 Államháztartási mérlegképes könyvelő
 • Szakmacsoport: Közgazdaság
 • Ágazati besorolás: Közgazdaság
 • Szakképzési évfolyamok száma: 1 év
 • Iskolai előképzettség:
  54 344 01 Pénzügyi-számviteli ügyintéző,
  54 344 02 Vállalkozási-és bérügyintéző,
  54 343 01 Pénzügyi termékértékesítő (bank,befektetés,biztosítás),
  54 344 04 Államháztartási ügyintéző
 • Egészségügyi alkalmassági követelmények: nem szükségesek
 • Pályaalkalmassági követelmények: nem szükségesek
 • Összefüggő szakmai gyakorlat: nincs
 • Képzés munkarendje: Esti
 • Képzési forma: OKJ szerinti felnőttoktatás

A szakma ismertetése

Az államháztartási ügyintéző közreműködik a gazdálkodási problémák felismerésében, megfogalmazásában, a szükséges pénzügyi források felkutatásában, a kincstári bizonylatok elkészítésében, részt vesz a pénzügyi, szervezési, irányítási rendszer működtetésében.

Pénzügyi beszámolókat, jelentéseket készít, elvégzi a saját pénzügyi tevékenységének teljes körű adminisztrációját, a kapcsolódó tevékenységek részleges adminisztrációját és elkészíti a kapcsolódó dokumentációkat. Alkalmas a valóságnak megfelelő belső és külső információk előállítására, szolgáltatására, az elszámolások, az adatok jogszerűségének, szabályszerűségének, megbízhatóságának, bizonylatokkal való alátámasztottságára a számviteli alapelvek betartásával.